Co może przydać się na wyprawie survivalowej?

W sytuacji kryzysowej nieocenione są przedmioty, które ułatwią przetrwanie. Warto zadbać o takie wyposażenie. Przetrwanie w awaryjnej sytuacji ułatwia zestaw survivalowy.

Komu przydadzą się zestawy turystyczne?

W sytuacji zagrożenia życia może się znaleźć każdy z nas. Dlatego też każdy powinien mieć przygotowany zestaw survivalowy, który zabierze ze sobą na wycieczkę w góry czy do lasu. Posiadanie odpowiedniego wyposażenia może okazać się bardzo przydatne także podczas klęski żywiołowej czy konfliktu zbrojnego.

Dobry zestaw survival powinien zawierać narzędzia, które ułatwią zdobycie pożywienia, przygotowanie schronienia i umożliwią ogrzanie się. Dlatego też zestawy przetrwania zawierają piłę strunową, nóż lub ostrzenie niewielkiego noża oraz zapałki oraz krzesiwo. W pozyskaniu pożywienia pomóc mogą żyłki, haki, ciężarki i przynęty. Dlatego zestawy przetrwania zawierają taki skromny zestaw wędkarski.

Co jeszcze powinien zawierać zestaw?

Zestaw survival przygotowywany jest z myślą o różnych potrzebach. Osoby, które interesuje zestaw outdoor mogą wybierać zestawy turystyczne lub militarne. Zestawy turystyczne mogą zawierać także kompas i mapę. Zarówno zestawy turystyczne, jak i militarne powinny mieć środki opatrunkowe oraz folię NRC.

Gotowe zestawy outdoor wyposażane są także w gwizdek, niektóre wyposażone są także w lusterko sygnalizacyjne. Zestawy przetrwania można kupić w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie z militariami. Co ważne, bardzo podstawowy zestaw przetrwania można kupić już za niecałe 30 zł.