Czy iRobot to dobre urządzenie sprzątające?

Obecnie coraz modniejszym urządzeniem do sprzątania w domu stał się iRobot Roomba. Jedni go chwalą, inni mówią że dobre sprzątanie to tylko tradycyjny odkurzacz. A jak jest w rzeczywistości? Czy warto kupić odkurzacz Roomba i można dzięki niemu wysprzątać mieszkanie? Przyjrzyjmy się bliżej tym urządzeniom i spróbujmy wskazać ich zalety i wady.

Zalety odkurzacza iRobot

Kiedy spoglądamy na specyfikę danego produktu, zwykle mamy wypisane w podpunktach wszystkie zalety. Tak samo jest także w przypadku samo sprzątających odkurzaczy, które według producentów mają same zalety. Jak jest w rzeczywistości?

Niezaprzeczalną zaletą jaką posiadają odkurzacze iRobot Roomba, jest ich umiejętność samodzielnego poruszania się po podłodze, bez naszej ingerencji. Dodatkowo doskonale odkurzają i myją wszystkie płaskie powierzchnie, co nowsze modele mają wbudowany czujnik przeszkód, tworzą sobie mapę sprzątania, i tak dalej. Z tego wynika że odkurzacze iRobot Roomba mają mnóstwo zalet, dlatego sprzęt jest warty swojej ceny i wiele osób go kupuje.

Czy odkurzacz Roomba ma jakieś wady?

Z pewnością pojemnik na śmieci, które zbiera podczas odkurzania jest zawsze za mały. Poza tym odkurzacze Roomba nie zawsze wejdą we wszystkie zakamarki i nigdy nie wysprzątają domu z taką dokładnością jak sama gospodyni. Roboty sprzątające Roomba to produkty niemal doskonałe, z roku na rok coraz lepsze. Kto jednak nie lubi sprzątać, zawsze wybierze roboty sprzątające Roomba, które przynajmniej w większej części pomogą im posprzątać duże powierzchnie mieszkaniowe.

A kiedy chcemy żeby nasz dom naprawdę błyszczał, zawsze możemy sami zrobić generalne porządki, zaglądając bardzo dokładnie do wszystkich ciemnych zakamarków.