Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową?

Świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe zawierają mnóstwo składników odżywczych. Świeżo wyciskane soki można już dzisiaj kupić w wielu sklepach. Osoby, które chcą mieć pewność, że piją soki naprawdę pełne witamin i minerałów przygotowują je samo w domu. Do przygotowania takiego sok świetnie sprawdzają się wyciskarki wolnoobrotowe pionowe.

Wyciskarki wolnoobrotowe: kupić wyciskarkę poziomą czy pionową?

Dostępne w sklepach wyciskarki wolnoobrotowe to urządzenia, których najważniejszym elementem jest wałek ślimakowy. Może on być ustawiony w pionie lub poziomie. W efekcie na rynku do wyboru są wyciskarki pionowe i poziome. Wyciskarki pionowe zajmują na blacie kuchennym mało miejsca, są więc idealne do małych kuchni.

W odróżnieniu od wyciskarek poziomych, wyciskarki pionowe pracują szybciej, przygotowanie w nich soku zajmuje więc mniej czasu. Do tego wyciskarka wolnoobrotowa pionowa ma konstrukcję, która sprawia, że popychanie produktów na ogół nie jest konieczne.

Dlaczego warto wybrać wyciskarkę pionową?

Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa pozwoli na przygotowanie soku zarówno z owoców, jak i warzyw. Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa nie podgrzewa i nie natlenia soku. Dzięki temu sok jest pełen składników odżywczych i może być przechowywany w lodówce do 24 godzin. Wyciskarki wolnoobrotowe pionowe pracują cicho, są łatwe w użytkowaniu i eksploatacji.

Osoby, które chcą wprowadzić do swojej diety pełne witamin i minerałów soki mogą je dzisiaj z łatwością przygotować w domu. Przygotowanie takich soków zarówno z owoców, jak i warzyw umożliwia wolnoobrotowa wyciskarka pionowa.