Czym jest zestaw przetrwania?

Awaryjna sytuacja może spotkać każdego z nas. Osoby przezorne, które wychodzą na wyprawę w góry albo chcą być przygotowane na powódź, huragan bądź inną klęskę żywiołową powinny mieć w domu zestaw, który w takiej awaryjnej sytuacji pomoże im przetrwać. Zestaw survivalowy można skompletować samodzielnie, ale można też kupić gotowy.

Co znajduje się w zestawie survivalowym?

Zestaw survivalowy to pakiet niezbędnych przedmiotów i sprzętów, które pomogą przetrwać w lesie, górach, ale także w domu podczas kataklizmu. Zestaw survivalowy zawiera też rzeczy, które przydadzą się na wypadek konfliktu zbrojnego. Powinny zapewniać swojemu posiadaczowi przedmioty, które zapewnią mu rzeczy ułatwiające przeżycie.

Zestawy przetrwania mogą różnić się zawartością, są jednak rzeczy, które w każdym zestawie powinny się znaleźć. Zestawy przetrwania, które są najbardziej popularne zawierają: środki opatrunkowe, gwizdek niezbędny do wezwania pomocy, krzesiwo, kompas. Na wyposażeniu outdoor musi się znaleźć także folia NCR.

Czy zawartość można zmienić?

Zawartość zestawów przetrwania jest bardzo różna, dostosowana do potrzeb bardzo różnych osób. Zestaw turystyczny przetrwania będzie zawierał trochę inne rzeczy niż zestaw militarny. Zarówno zestaw turystyczny, jak i militarny będą zawierały nóż (bądź ostrze noże) i agrafki. Zestaw turystyczny można uzupełnić o zamknięty w metalowym pudełku zestaw do rozpalania ognia. Zestawy przetrwania survival różnią się zawartością i ceną. Każdy może wybrać więc zestaw przetrwania survival, który najbardziej mu odpowiada.