Dlaczego warto wyposażyć warsztat wulkanizacyjny w podnośnik?

Wiele prac przy samochodzie wymaga uniesienia go do góry. Na wyposażeniu każdego warsztatu wulkanizacyjnego czy samochodowego powinien znaleźć się podnośnik. Urządzenia te występują w bardzo różnych rodzajach. Do tych, które warto kupić zalicza się podnośnik bałwanek.

Jakie są zalety podnośnika samochodowego?

Podnośnik bałwanek odznacza się bardzo prostą konstrukcją. Składa się z kilku (dwóch bądź trzech) okrągłych miechów. Aby unieść auto do góry, miechy, z których zbudowany jest podnośnik bałwanek napełnia się sprężonym powietrzem. Mimo swojej bardzo prostej i nieskomplikowanej konstrukcji, podnośnik poduszkowy ma bardzo szeroki zakres udźwigu.

W zależności od rodzaju, podnośnik poduszkowy poradzi sobie bez najmniejszych problemów z uniesieniem pojazdu o wadze nawet ośmiu ton. Aby uniesiony pojazd nie zsunął się, podnośnik wyposażony jest w gumową stopkę. Podnośnik samochodowy pneumatyczny jest więc urządzeniem, z którym praca nie nie tylko lżejsza, ale także bardzo bezpieczna.

Czy podnośnik jest skomplikowany w obsłudze?

Dla zwiększenia bezpieczeństwa podnośnik samochodowy pneumatyczny posiada w miechach zawory bezpieczeństwa. Ogromnym plusem jest to, że jest on urządzeniem bardzo prostym w obsłudze. Aby unieść auto, bałwanek podnośnik pneumatyczny należy tylko podłączyć do instalacji sprężonego powietrza.

Bałwanek podnośnik pneumatyczny unosi auto w kilka sekund. Na pewno taki podnośnik można zaliczyć do niezbędnego wyposażenia każdego warsztatu wulkanizacyjnego/samochodowego.