Jak przygotować smaczny i zdrowy sok?

Picie przygotowanego w domu soku to sposób na dostarczenie organizmowi porcji witamin i minerałów. Kilka lat temu jedynymi urządzeniami do przygotowania soku były sokowirówki. Obecnie na rynku dostępne są także wyciskarki wolnoobrotowe. Dlaczego warto wybrać je zamiast sokowirówki?

Jakie są rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych?

Wyciskarki wolnoobrotowe działają jak prasa. Składają się z wałka ślimakowego, dzięki temu miażdżą składniki na sok. Podczas wyciskania nie podgrzewają i nie napowietrzają soku, dzięki temu jest one pełen składników odżywczych.

Wyciskarki wolnoobrotowe bardzo szybko zdobyły uznanie konsumentów. Ich producenci oferują dzisiaj wyciskarki pionowe i poziome. Wyciskarki pionowe wyposażone są w wałek ustawiony pionowo. Dzięki temu wyciskarki pionowe zajmują niewiele miejsca, nie trzeba też popchać w nich surowców na sok. Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa pracuje wolno, ale dzięki temu nie pozbawia soku wartości odżywczych.

Jakie soki można robić?

Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa jest urządzeniem, w którym można przygotować zdrowe soki nie tylko z owoców, ale także warzyw. Wyciskarki wolnoobrotowe pionowe są łatwe zarówno w obsłudze, jak i konserwacji. Wyciskarki wolnoobrotowe pionowe mogą różnić się od siebie między innymi średnicą otworu podajnika – duża nie wymaga dzielenia owoców i warzyw na mniejsze części.

Wyciskarka pionowa pozwala na przygotowanie smacznego, zdrowego soku z owoców i warzyw. Nowoczesna wyciskarka wolnoobrotowa pionowa posiada dodatkowe funkcje, które sprawiają, że korzystanie z niej jest wyjątkowo komfortowe.