Jak właściwie zarządzać flotą samochodową?

Każdy kto prowadzi swój biznes, wie że nie jest to proste działanie i wymaga od przedsiębiorcy wielu przemyślanych i nie rzadko trudnych decyzji. Także jeżeli przedsiębiorca ma w swojej firmie wiele samochodów, powinien wiedzieć jak wygląda profesjonalne zarządzanie flotą pojazdów.

Z czym wiąże się posiadanie samochodu firmowego?

Jeżeli prowadząc firmę, posiadasz jeden samochód firmowy, nie ma tutaj mowy o flocie pojazdów, a tym samym temat jakim jest zarządzanie flotą pojazdów takiego przedsiębiorstwa nie dotyczy. Jeżeli jednak zatrudniasz wielu pracowników, a każdy z nich posiada samochód firmowy, bądź prowadzisz działalność związaną z przewozem ludzi lub towarów, wtedy rozliczenie i utrzymanie firmy jest o wiele bardziej skomplikowane i wymaga zarządzania na wyższym poziomie. Najlepiej zlecić obsługę i zarządzanie flotą pojazdów innej zewnętrznej firmie. Trudno bowiem aby przedsiębiorca prowadzący zakład produkcyjny ogarniał jeszcze kwestie zarządzania kilkoma samochodami.

Im większa flota samochodowa w firmie, tym więcej formalności, ale zlecenie ich jednej profesjonalnej firmie, spowoduje że biznesmen będzie miał o wiele mniej pracy.

Ile kosztuje zarządzanie flotą aut służbowych?

Nawet jeżeli masz w swojej firmie wiele samochodów firmowych, flota aut służbowych może być obsługiwana przez jedną zewnętrzną firmę, która nie tylko wystawi zbiorą fakturę za usługi, ale również dopilnuje wszystkich formalności, zadba o naprawę i przegląd samochodów, aby każde auto działało bez zarzutu i było właściwie rozliczone.

Dzięki ofercie, jaką prezentuje firma obsługująca floty aut służbowych, przedsiębiorca może uzyskać korzystne rabaty, dodatkowy pakiet usług, za co zapłaci o wiele mniejszą kwotę abonamentową.