Jakie cechy powinny charakteryzować dobrego lekarza?

Zastanawialiście się kiedyś, jakie cechy powinny charakteryzować dobrego lekarza pierwszego kontaktu? Czy wybierając przychodnię zwracaliście uwagę na opinie poszczególnych lekarzy specjalistów? Każdy lekarz podstawowej opieki zdrowotnej powinien mieć wiele specjalizacji, być zwyczajnie życzliwy względem swoich pacjentów, mieć cierpliwość i umiejętność rozmawiania, a także wykazywać się empatią, stanowczością i zdystansowaniem względem spraw, z jakimi musi radzić sobie każdego dnia.

Oferta przychodni w Katowicach

Kiedy swoją ofertę prezentuje przychodnia Katowice, nie mówi o tych wszystkich cechach lekarzy. Zwykle na stronie znajduje się krótki opis przychodni, a lekarze wymienieni są tylko z nazwiska i ze specjalizacji którą się zajmują. Jeżeli wybieramy konkretne centrum medyczne Katowice, warto zasięgnąć opinii u znajomych oraz w Internecie, gdzie często pacjenci piszą o wszystkich wymienionych cechach w negatywny bądź pozytywny sposób. Nam oczywiście zależy na tym, aby lekarz miał wszystkie pozytywne cechy charakteru, aby był dobrym i serdecznym lekarzem dla nas i dla całej naszej rodziny

Nie tylko lekarz pierwszego kontaktu

Obecnie poradnie specjalistyczne Katowice w swojej ofercie mają wielu lekarzy, a każdy z nich ma inną specjalizację. Dzięki temu zapisując się do przychodni, do konkretnego lekarza pierwszego kontaktu, zyskujemy także bezpośredni dostęp do innych specjalistów medycyny. Okulista, ortopeda a nawet chirurg, jeżeli tacy specjaliści przyjmują w przychodni do której chcemy się zapisać, warto wybrać ją jako główne miejsce leczenia.

Z pewnością wszystkie przychodnie specjalistyczne Katowice mają w swojej ofercie wielu specjalistów, dziś mamy wybór do której przychodni chcemy się zapisać i gdzie korzystać z usług w ramach NFZ oraz prywatnej praktyki lekarskiej.