Pamiętaj o higienie i dezynfekcji powierzchni

W życiu liczy się wiele rzeczy, jednak kiedy nie ma zdrowia, większość z nich przestaje mieć znaczenie. Dlatego higiena i dezynfekcja rąk ma tak duże znaczenie. Kiedy dbamy o czystość siebie i swojego najbliższego otoczenia, bronimy się przed bakteriami, wirusami i wszystkimi innymi zanieczyszczeniami, które mogą wywołać groźne choroby.

Oprócz mycia rąk, warto także dezynfekować powierzchnie których najczęściej dotykamy. Mowa tutaj o klamkach, blatach, krzesłach i innych przedmiotach codziennego użytku.

Dezynfekcja powierzchni użyteczności publicznej

Na szczególną uwagę należy zwrócić, w przypadku dezynfekcji powierzchni użyteczności publicznych. Tutaj najlepsze będą chusteczki dezynfekujące, dzięki którym szybko wytrzemy klamki czy blaty robocze, a tym samym zagrożenie rozprzestrzeniania się drobnoustrojów zostanie zażegnane. Ostatnio chusteczki do dezynfekcji stały się bardzo popularnym produktem, co je wyróżnia to wyjątkowa wygoda i szybkość w czyszczeniu każdej powierzchni.

Czy to w domu, przychodni czy w sklepie, wszędzie tam gdzie jesteśmy narażeni na dotykanie tych samych powierzchni przez wiele osób, chusteczki do dezynfekcji powierzchni są nieocenionym akcesorium.

Bakterie, wirusy i ich żywotność

Warto zwrócić uwagę, że bakterie i wirusy mogą żyć na powierzchniach wiele godzin. Dlatego w przypadku miejsc publicznych, takich jak urzędy czy sklepy oraz punkty usługowe, mycie i dezynfekowanie najczęściej dotykanych powierzchni powinni być obowiązkiem osoby odpowiedzialnej za czystość w danym budynku.

Także w punktach usługowych, do jakich zalicza się salony kosmetyczne i fryzjerskie, mogą być przydatne chusteczki odkażające, dzięki którym szybko umyjemy i odkazimy sprzęt stosowany przy pielęgnacji włosów czy ciała podczas zabiegów kosmetycznych