Podniesienie auta jest bardzo proste

Podnośnik poduszkowy to urządzenie, które można zobaczyć na wyposażeniu profesjonalnych warsztatów wulkanizacyjnych i samochodowych. Podnośnik ten występuje także pod inną nazwą. Jego inna, często używana, bardzo popularna nazwa to podnośnik bałwanek.

Podnośnik o wielu zaletach

Podnośnik poduszkowy składa się z poduszek/miechów o okrągłym kształcie, które napełnia się sprężonym powietrzem. Po ich napełnieniu przyjmują one charakterystyczny kształt. Wyjaśnia to nazwę podnośnik bałwanek. Podnośnik ten ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim podnośnik bałwanek jest wyjątkowo prosty w obsłudze.

Podnośnik samochodowy pneumatyczny wymaga jedynie podłączenia do instalacji ze sprężonym powietrzem. W warsztatach, które takiej instalacji nie posiadają podnośnik pneumatyczny podłącza się do kompresora.

Czy praca z podnośnikiem poduszkowym jest bezpieczna?

Podnośnik samochodowy pneumatyczny to urządzenie, które wyróżnia się solidną konstrukcją i jest całkowicie bezpieczne. Bałwanek podnośnik pneumatyczny, który można kupić spełnia najwyższe standardy jakości. Ma on mocne miechy z wbudowanymi zaworami bezpieczeństwa. Prace pod podniesionym samochodem można wykonywać bez najmniejszych nawet obaw.

Ponadto bałwanek podnośnik pneumatyczny jest wygodny w użyciu. Z uwagi na dużą wagę jest wyposażony w koła, dzięki czemu z łatwością można go przestawiać. Zakres udźwigu tego typu podnośnika jest bardzo szeroki. Jest to jego dodatkowy, bardzo zresztą cenny atut. Praca z podnośnikiem jest więc bardzo bezpieczna i wygodna.