Sprzęt survivalowy na nieprzewidziane sytuacje awaryjne

Zestaw survivalowy przydać się może każdemu. Zawiera on bowiem rzeczy, które pomogą przetrwać w awaryjnej sytuacji. Mając przez sobie zestaw survivalowy można się ogrzać, zdobyć jedzenie, a nawet opatrzyć rany.

Co zawiera zestaw na survival?

Zestaw survivalowy jest przydany nie tylko osobom, które fascynuje survival. Może okazać się przydatny także podczas zwyczajnej wycieczki do lasu. Zestawy przetrwania są przydatne także podczas klęsk żywiołowych czy w czasie konfliktu zbrojnego.

Zestawy przetrwania można skompletować samemu, ale możne je też kupić. Zestawy przetrwania są bowiem istotną częścią oferty każdego sklepu z militariami. Zestawy te można podzielić na zestawy turystyczne oraz militarne. Zestawy turystyczny ułatwią przetrwanie w lesie czy w górach. Zarówno zestawy turystyczne, jak i militarne powinny zawierać środki opatrunkowe, zapałki, zapalniczkę albo krzesiwo. Zestaw przetrwania survival powinien zawierać również koc ratunkowy czyli folię NRC.

Czy zestaw przetrwania może być większy?

Wyposażenie outdoor może być o wiele bogatsze. Nawet skromny zestaw outdoor na ogół zawiera także nóż lub przynajmniej niewielkie ostrze noża, piłę strunową oraz bardzo podstawowy zestaw wędkarski. Dodatkowo zestaw przetrwania survival może zawierać lusterko sygnalizacyjne i kompas. Zestaw outdoor przygotowywany jest z myślą o potrzebach bardzo różnych osób, dlatego zawartość poszczególnych dostępnych w sprzedaży zestawów może mocno od siebie się różnić zawartością. Zestawy w efekcie będą różniły się także ceną.