Transport musi być zorganizowany

Doskonale wiemy jak ważna jest logistyka w transporcie. Im więcej transportujemy, tym ważniejsza jest odpowiednia organizacja, aby towar trafił do klienta i wszystko odbywało się zgodnie z procedurami transportowymi. Właśnie w tym celu powstaje jednostka logistyczna, czyli jednostka którą tworzy się właśnie na potrzeby transportu i magazynowania. Brak oznakowania paczek w transporcie mógłby doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

Każda paczka ma swój numer

Wyobraźmy sobie, że sprzedawca jednego dnia nadaje sto paczek, a każda z nich trafia do innego magazynu i innego punktu przesyłowego. Jeżeli danej paczce nie zostanie nadany kod SSCC, z pewnością nie będzie ona mogła trafić do sortowni oraz do punktu magazynowego, z którego będzie dalej transportowana.

Jednostka logistyczna pozwala na swobodne śledzenie danej przesyłki od momentu wyjścia z sortowni, aż do chwili dotarcia do indywidualnego klienta. każdy numer składa się z 18 cyfr i jest unikalny na skalę światową. Wszystko po to, aby podczas transportu nie doszło do żadnej pomyłki.

Wszystkie jednostki logistyczne muszą mieć nadany numer

Kiedy nadajemy paczkę do odbiorcy, musimy nadać jej odpowiedni i unikalny numer SSCC, dzięki czemu paczka zostanie prawidłowo nadana i na pewno nie zagubi się w podróży. Paczka ma własną etykietę logistyczną, dlatego jednostka logistyczna musi zostać prawidłowo wypełniona.

Potem wszystko zostaje wprowadzone w komputer i nadane w dalszą podróż. Nawet najmniejsza pomyłka może sprawić, że paczka nie dotrze do odbiorcy, co wiąże się z ogromnymi kosztami związanymi z odszkodowaniem względem firmy nadawczej. Logistyka i zorganizowanie transportu stanowią podstawę prawidłowej organizacji w firmach transportowych.