Chusteczki lepsze od rozpylacza w aerozolu

Pierwszą i podstawową kwestią jest wysoka jakość jaką mają chusteczki dezynfekujące, stosowane w różnych warunkach, zwykle do dezynfekcji często używanych powierzchni. Są one bezkonkurencyjne i o wiele lepsze od rozpylacza w aerozolu, który rozpryskuje płyn dezynfekcyjny, nie zawsze trafiając na właściwą powierzchnię.

Wybierając chusteczki do dezynfekcji, mamy pewność i gwarancję że dokładnie zostanie przemyta każda powierzchnia, nie zależnie od tego czy jest to prosty blat, rama od krzesła, klamka czy poręcz od schodów.

Preparaty do sterylizacji i dezynfekcji

Na rynku mamy dostępnych wiele preparatów do sterylizacji i dezynfekcji powierzchni, a każdy z nich spełnia swoje zastosowanie. Regularne ich stosowanie pozwala wyeliminować maksymalną ilość bakterii i wirusów, które mogłyby przenieść się dalej.

Także w biurze powinniśmy zwrócić uwagę na dezynfekcję, wszystkie artykuły biurowe używane przez więcej niż jedną osobę powinny być regularnie czyszczone. Tutaj przydadzą się chusteczki do dezynfekcji powierzchni, dzięki którym szybko i skutecznie pozbędziemy się zarazków.

W jaki sposób należy dezynfekować powierzchnię?

Każdy pracodawca ma obowiązek zająć się wnikliwie dezynfekcją swojego zakładu pracy. W tym celu może zatrudnić jedną osobę odpowiedzialną za dezynfekcję bądź wynająć firmę specjalistyczną, która posiada na stanie profesjonalny sprzęt do dezynfekcji.

Jeżeli firma jest niewielka każdy pracownik sam może dbać o swoje stanowisko pracy, wystarczy aby pracodawca zapewnił mu odpowiednie płyny i chusteczki odkażające oraz jednorazowe maseczki i rękawiczki, dzięki którym nie będzie miał kontaktu z zanieczyszczoną powierzchnią. Dzięki temu ręce zostaną właściwie zabezpieczone przed środkami żrącymi oraz przed działaniem czynników zewnętrznych.