Dlaczego warto wybrać wyciskarkę wolnoobrotową?

Każdego dnia powinniśmy wzbogać swój jadłospis o owoce i warzywa. Jedną z pięciu porcji warzyw i owoców można zastąpić sokiem. Alternatywą dla sklepowych soków są te przygotowane w domu. Urządzeniem, które pozwoli cieszyć się każdego dnia sokiem pełnym witamin i minerałów jest wyciskarka wolnoobrotowa.

Na co zwrócić uwagę, kupując wyciskarkę wolnoobrotową?

Najważniejszym elementem wyciskarki wolnoobrotowej jest wałek ślimakowy, który miażdży owoce lub warzywa i wyciska z nich sok. Niektóre modele wyciskarek wyposażone są w dodatkowe nakładki, dzięki którym urządzenia te można wykorzystać nie tylko do przygotowania soku. Wśród wyciskarek wolnoobrotowych wyróżnia się 2 podstawowe rodzaje.

Jednym z nich są wyciskarki wolnoobrotowe pionowe. Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa jest urządzeniem o niewielkich rozmiarach. Dzięki temu wyciskarka wolnoobrotowa pionowa zajmuje niewiele miejsca i świetnie sprawdza się w małych kuchniach.

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać?

Wyciskarki wolnoobrotowe pionowe mogą różnić się od siebie mocą silnika. Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa o większej mocy poradzi sobie z wyciśnięciem soku z twardszych owoców i warzyw. Firmy, które mają w ofercie wyciskarki wolnoobrotowe pionowe dużą wagę przywiązują nie tylko do jakości wykonania, ale także do designu. Wyciskarka pionowa może być nie tylko praktycznym, ale także bardzo efektownym urządzeniem.

Wyciskarka pionowa pozwala na przygotowanie soku pełnego witamin i składników mineralnych. To doskonałe urządzenie dla osób, które chcą zdrowo się odżywiać.