Kiedy wysyłasz produkty globalnym transportem

Niezależnie od tego, czy jest to paczka krajowa czy zagraniczna, jeżeli nadajesz paczkę firmą kurierską, musi ona zostać odpowiednio oznaczona, tutaj logistyka transportu stanowi kluczową kwestię, aby przesyłka dotarła pod wskazany adres. Dlatego łańcuch dostaw jest dość skomplikowany i aby móc się z nim szczegółowo zapoznać, warto poznać podstawowe pojęcia związane z logistyką.

Pierwszym i podstawowym pojęciem jest jednostka logistyczna, którą można nazwać jednostką utworzoną na potrzeby transportu. Chodzi tutaj o nadanie paczce, palecie czy innemu gabarytowi przesyłki odpowiedniej etykiety.

Logistyka w wysyłkach to podstawa

Nie ważne czy wysyłamy dwie paczki tygodniowo, czy jest ich kilkaset dziennie, na każdym kroku musi zostać zachowany odpowiedni system logistyczny. W tym celu jednostka logistyczna otrzymuje indywidualny kod SSCC, dzięki któremu może być właściwie kierowana przez logistów do dalszych sortowni czy na magazyny.

Tutaj liczy się cały system i szybkie i sprawne działanie logistyczne. Warto wiedzieć, że logistyka transportowa nie jest łatwą dziedziną, aby ją zrozumieć, trzeba naprawdę dużo się nauczyć. Każdy logista wie o tym, że nawet najmniejsza pomyłka może doprowadzić do kłopotów na trasie transportu.

Wysyłka z firm nie jest skomplikowana

Każda firma nadająca produkty do transportu ma swój unikalny numer SSCC. To dzięki niemu przesyłka zostaje odpowiednio odznaczona i trafia pod wskazany adres. Tutaj podstawą jest właściwa logistyka, bez której transport nie byłby możliwy. Kody i numery to jedno, a adresy wysyłkowe to odmienna kwestia, jednak jeżeli kwestie transportowe są rozwiązane według standardowego systemu logistycznego, ich transport nigdy nie jest opóźniony.