Koszt utrzymania floty samochodowej

Zastanawialiście się kiedyś ile kosztuje zarządzanie flotą pojazdów? Co należy robić aby taka flota pojazdów służbowych działała bez zarzutu? Spróbujemy ten temat nieco przybliżyć. Koszt utrzymania jednego samochodu firmowego na pewno jest znany każdemu przedsiębiorcy, jednak nie wielu z nich wie czym jest flota samochodowa i jaki jest szczegółowy koszt utrzymania kilku samochodów oraz od czego właściwie zależy.

Zleć zarządzanie flotą

Po pierwsze, jeżeli przedsiębiorca decyduje się na zlecenie obsługi floty samochodowej firmie zewnętrznej, musi liczyć się z abonamentem za wynajem auta bądź kwotą ratalną w przypadku leasingu na firmę. Inne czynniki wpływające na wygenerowane koszty to naprawa samochodów, czyli wszystkie wydatki serwisowe, opłaty ubezpieczeniowe oraz opłaty związane z wynajmem samochodów zastępczych, jeżeli do takich sytuacji w firmie dochodzi. Jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się na zarządzanie flotą w jednej firmie, może zminimalizować koszty takiej obsługi.

Postaw na jeden dokument

Jak już wspomnieliśmy każda flota samochodowa to dodatkowy wydatek w firmie, ale jeżeli jej działalność jest uzależniona od tych samochodów, jest to inwestycja w przyszły dochód. Posiadana przed przedsiębiorcę flota aut służbowych musi być właściwie zarządzana, dlatego polecamy zlecenie wszystkich działań jednej firmie. Ta nie tylko kompleksowo zajmie się usługami związanymi z serwisowaniem, naprawą, przeglądami i utrzymywaniem pełnej kontroli nad sprawnością wszystkich aut firmowych, ale również na całość usługi zostanie wystawiona jedna zbiorowa faktura.

Masz więcej niż jeden samochód firmowy? Chcesz aby ktoś zarządzał całością floty profesjonalnie? Znajdź firmę zewnętrzną i postaw na kompleksową obsługę zarządzania flotą aut firmowych.